OPŁATEK

MOTOCYKLOWY 2016

 

BRAŃSK

 

 

 

ks. kapelan Janusz Szymański

 

oraz jego duchowe dzieci

GodRiders Brańsk i GodBoys Bielsk Podlaski

 


Na zaproszenie GodRiders i GodBoys na Moto-Opłatek do Brańska przybyli goście z rodzinami z wielu miejscowości ze wschodniej i centralnej Polski tj. Strabla, Boćki, Biszewo, Dolubowo, Rozbity Kamień, Siemiatycze, Wysokie Mazowieckie, Białystok, Bielsk Podlaski, Ciechanowiec, Mińsk Mazowiecki, Węgrów, Żelechów, Warszawa, Pruszków, Łomazy, Lemany, Juchnowiec, Siedlce, Sokółka, Małkinia Górna, Stoczek Łukowski i Brańsk.

 

Razem z grupą teatralną było nas 152 osoby co daje dobrze rokującą tendencję wzrostową bo rok temu było nas ok. 120.

 

Po mszy św. w kościele parafialnym wszyscy zgromadzili się w Domu Weselnym "U Mystka" gdzie w imieniu organizatorów witał gości Zenek. Dzielenie opłatkiem poprzedziła modlitwa i błogosławieństwo kapelana motocyklistów diecezji drohiczyńskiej ks. Janusza Szymańskiego. Wszyscy radośnie składali sobie życzenia przy tradycyjnym łamaniu się opłatkiem.

 

Za stołami goście mogli spróbować tradycyjnych podlaskich potraw wigilijnych zimnych i gorących. W tym czasie Zenek i Rychu witali przybyłych i dziękowali żonom za wsparcie i wspólne biesiadowanie.

 

Potem Grupa Teatralna Trylobit z Juchnowca Kościelnego z naszą koleżanką Agnieszką wystawiła wspaniałe Jasełka. Gra słów, światła i cieni, przeplatana dialogami zwierząt, śpiewem dużych i małych aktorów wprawiła wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój. Cała widownia zgotowała zacnym aktorom owacje na stojąco, a film z tego występu został opublikowany. Aby go obejrzeć naciśnij na obrazek poniżej:

 


 

Po występie wszyscy wrócili do wigilijnego biesiadowania, a organizatorzy przez ręce Zenka, Rycha i Darka wręczyli pamiątkowe bombki motocyklowe (specjalnie wykonane na tą okazję) zasłużonym dla motocyklistów ściany wschodniej w tym sezonie.

Wyróżnieni zostali: ks. kapelan Janusz Szymański, Leszek Rysak Jazda Ducha z Warszawy, Jarek Koc GodRiders z Siemiatycz, Marek Chrom z GodBoys Bielsk Podlaski, Piotr Poldek Armaty ze Stoczka Łukowskiego i Agnieszka Więsław Trylobit z Juchnowca.

 

Po wspólnym zdjęciu goście powolutku zaczęli smutne pożegnania, aż na sali została tylko spora grupa najgorliwszych motocyklistów. Zaśpiewaliśmy kilka kolęd i wszyscy po długich uściskach rozjechali się do swoich domów.

 

Podsumowując, kolejne spotkanie opłatkowe pokazało jak ważne jest wspólnotowe spotkanie i że można włączać całe rodziny we wspólne motocyklowe pasje.

 

 

 

 

 

 

 

 

↑↑ kliknij na zdjęcie aby je powiększyć ↓↓

 


Zawsze jest fantastycznie, teraz też tak było !!!

Co roku przybywa nowych atrakcji !!!

 

 

Twój komentarz jest dla mnie ważny !

{jcomments on}