ROK  WIARY  NA  MOTOCYKLU

 

 

11 października 2012 roku,

 

w pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II  Ojciec Święty Benedykt XVI w Rzymie dokonał otwarcia Roku Wiary 


(naciśnij logo, a dowiesz się czegoś)

W tym też dniu minęło  20 lat od opublikowania przez błogosławionego Jana Pawła II Katechizmu Kościoła Katolickiego.

   W założeniu papieża Rok Wiary ma być zaproszeniem do autentycznego i nowego nawrócenia do Chrystusa, zaangażowania misyjnego na rzecz nowej ewangelizacji. Powinien również wyrazić wspólne zobowiązanie do ponownego odkrycia i studium podstawowych treści wiary, które znajdują się w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Katechizm ma być też prawdziwym narzędziem wspierania w wierze, zwłaszcza dla tych, którzy troszczą się o wychowanie chrześcijan.

    Papież zaznacza, aby ten Rok rozbudził w każdym wierzącym aspirację do wyznawania wiary w jej pełni i z odnowionym przekonaniem, z ufnością i nadzieją, by bardziej celebrować wiarę w liturgii, zwłaszcza Eucharystii.

    Jednocześnie pragnie, żeby świadectwo życia ludzi wierzących było coraz bardziej wiarygodne. Zwłaszcza w tym Roku każdy wierzący powinien ponownie odkryć treść wiary wyznawanej, celebrowanej, przeżywanej i przemodlonej i zastanowić się nad samym aktem wiary.

     Rok Wiary kończący się w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 24 listopada 2013 roku.

 

(naciśnij logo, a poznasz przykazania kierowcy)

Zastanów się co Ty motocyklisto robisz ze swoją wiarą ?!

Budujesz, szukasz, wzmacniasz, wozisz ze sobą, czy zostawiasz w domu ?!

...nadszedł czas budowania...

 {jcomments on}